Може садівниче некомерційне товариство застосовувати спрощену систему оподаткування

Може садівниче некомерційне товариство застосовувати спрощену систему оподаткування

Лист Департаменту податкової і митно-тарифної політики Мінфіну РФ

від 16 жовтня 2007 р. N 03-11-04/2/258

Питання: Просимо дати пояснення: може садівниче некомерційне приятелювання використовувати полегшену систему оподаткування відповідність до НК РФ?

Головам садівництв ми даємо пояснення, по даній системі оподаткування суспільство може працювати виключно в частині, що стосується комерційної діяльності. Праві ми у своїх судженнях?

Садівничі товариства є за рахунок членських внесків садівників. Чи ці кошти вважати доходами?

Відповідь: Департамент податкової і митно-тарифної політики розгледів лист від 23 вересня 2007 р. N 18 з питань впровадження полегшеної системи оподаткування некомерційним товариством і на підставі інформації, викладеної у листі, доповідає наступне.

Відповідно до статті 1 Федерального закону від 15 квітня 1998 N 66-ФЗ «Про садівничих, городницьких об'єднаннях громадян» садівничих, городницьких або дачне некомерційне об'єднання людей (садівничих, городницьких або дачне некомерційне товариство, садівничих, городницьких або дачний споживчий кооператив, садівничих , городницьких або дачне некомерційне партнерство) – некомерційна організація, заснована громадянами на добровольчих засадах для сприяння її членам у вирішенні загальних соціально-господарських завдань ведення садівництва, городництва і дачного господарства.

На підставі положень глави 26.2 «Спрощена система оподаткування» Податкового кодексу Російської Федерації (далі – Кодекс) некомерційні організації, в тому числі садівничі некомерційні приятельства, має право використовувати даний особливий податковий режим за умови дотримання обмежень, встановлених статтею 346.12 Кодексу. При всьому цьому на застосування спрощеної системи оподаткування перебігає вся організація в цілому, щодо всіх одержуваних їм доходів. Платники податків – некомерційні організації, що перейшли на застосування означеного спеціального податкового режиму, при визначенні податкової бази враховують як доходи, придбані у зв'язку з втіленням функцій некомерційного характеру, так і доходи, набуті ними від здійснення підприємницької діяльності.

Відповідно до пункту 1 статті 346.15 Кодексу при застосуванні платником податку полегшеної системи оподаткування у складі доходів враховуються доходи від реалізації та позареалізаційні доходи, які визначаються відповідно до статтями 249 і 250 глави 25 «Податок на прибуток організацій» Кодексу. Доходи, передбачені статтею 251 глави 25 Кодексу, у складі доходів не враховуються.

Згідно з підпунктом 1 пункту 2 статті 251 Кодексу при визначенні податкової бази не враховуються, а саме, мотивовані надходження на утримання некомерційних організацій і ведення ними статутної діяльності, що надійшли безоплатно від інших організацій та (або) фізичних осіб та використані позначеними одержувачами за призначенням. При всьому цьому платники податків – одержувачі позначених мотивованих надходжень повинні вести окремий облік доходів (витрат), придбаних (зроблених) в рамках мотивованих надходжень.

До позначеним мотивованим надходженнями на утримання некомерційних організацій і ведення ними статутної діяльності належать здійснені відповідно до законодавством Російської Федерації про некомерційні організації вступні внески, членські внески, мотивовані внески і відрахування до публічно-правові проф об'єднання, побудовані на принципі обов'язкового членства, пайові внески, також пожертвування, які визнаються такими відповідно до Цивільним кодексом Російської Федерації.

Таким макаром, суми, придбані садівничим некомерційним товариством у вигляді членських внесків, не підлягають включенню в податкову базу при застосуванні спрощеної системи оподаткування, за наявності документів, що підтверджують впровадження даних коштів на утримання некомерційної організації і (чи) ведення нею статутної діяльності.

Заступник директора Департаменту С.В. Розгляну

Лист Департаменту податкової і митно-тарифної політики Мінфіну РФ від 16 жовтня 2007 р. N 03-11-04/2/258Текст листи офіційно розміщено не білАрхів випусків ПРАЙМ

як зробити тротуарну плитку

Джерело: gradostroitel.com.ua