Оформляємо споруди на ділянці стережіться каверз

Оформляємо споруди на ділянці стережіться каверз

Продовжуємо розбирати останні зміни у законодавстві, труднощі, з якими землевласники стикаються на практиці, і шляхи вирішення проблем

Нагадаємо, з 1 березня цього року набрав чинності Закон «Про муніципальному кадастр нерухомості». Він заніс багато суворих конфігурацій в порядок дизайну земляних ділянок.

Всього нововведення зачепили функцію визначення, закріплення і опису меж ділянок – до цього це робилося в рамках межування, зараз оновлений процес називається кадастровими роботами. Про основних кроках таких робіт ми повідали у випуску 26 вересня.

Що ще важливо знати дачникам? Розглядаємо животрепетні питання з урахуванням нового законодавства спільно з нашими професіоналами Роснедвіжімості: начальником Управління муніципального земляного кадастру Сергієм МІРОШНИЧЕНКО і начальником Управління технічного обліку та інвентаризації об'єктів серйозного будівництва В'ячеславом СПІРЕНКОВІМ.

Не замовляйте технічного паспорта

«Наприкінці березня я звернувся в БТІ, щоб мені зробили документи для дизайну у власність будинку на ділянці для ЛПГ (особисте підсобне господарство. – А. Д.) за» дачної амністії », – пише наш читач Сергій Михайлович із села воронінських Шатурського району . Співробітники БТІ взяли 3500 рублів, провели заміри й видали технічний паспорт будинку. З ним дачник бадьоро вирушив у районний відділ Мособлрегістраціі і … отримав від воріт поворот.

«З 1 березня набув чинності новий закон, який скасував технічного паспорта, – пояснили чиновники-реєстратори, – так що ваш документ для оформлення права власності на будинок не годиться».

Про що йдеться?

По новенькому Закону «Про муніципальному кадастр нерухомості» документом, що описує житлові споруди, в тому числі будинки на ділянках для ІЖС і ЛПГ, на цей день є кадастровий паспорт. Конкретно його необхідно пред'являти до реєстраційних органів для оформлення права власності на будинок.

Кадастрові паспорта будівель складаються кадастровими інженерами (про їх див. у «Моїй дачі» 26 вересня і на веб-сайті kp.ru). Але в перехідний період до 1 січня 2010 кадастрові паспорта будинків виготовляють ті ж організації, які займалися оформленням технічних паспортів, – зазвичай це БТІ.

Насправді кадастровий паспорт подібний з технічним, але в ньому зменшено кількість показників, що характеризують споруда. Мається на увазі, що в майбутньому, коли новий закон запрацює на повну силу (з 2010 р.), завдяки такому скороченню потрібних даних про будівлі буде потрібно менше процедур (обмірів, креслень і т. п.) і роботи інженерів-техніків стануть для людей дешевше .

Принципово: зберігають юридичну чинність і можуть представлятися на держреєстрацію технічного паспорта будівель, зроблені до 1 березня 2008 р. (п. 2 ст. 47 Закону «Про муніципальному кадастр нерухомості»).

Іншими словами в ситуації нашого читача (див. вище), якщо б технічний паспорт встигли оформити до набрання чинності нового закону (1.03.2008), то з ним можна було б сміливо домагатися реєстрації права власності на будинок. Так як дата видачі – кінець березня, то документ для держреєстрації справді непридатний.

Що робити?

У цьому випадку прокололися співробітники БТІ. У договорі на виконання робіт вказується, що замовнику повинні зробити документи, потрібні для дизайну будови у власність. Так як на момент закінчення робіт таким документом є кадастровий паспорт, то видачу не його, а застарілого техпаспорта можна вважати неналежним виконанням контракту.

Згідно замовник має право домагатися безоплатного виробництва потрібного документа – кадастрового паспорта. Посилатися при всьому цьому слід на ст. 29 Закону «Про захист прав споживачів».

Кому потрібен дозвіл на будівництво

– У нас будинок на ділянці для ІЖС (приватне житлове будівництво. – А. Д.), – відає наша читачка Олена Миколаївна. – Наприкінці 90-х ми його практично перебудували: приростили площа поверхів, додали криту веранду. На даний момент вирішили все це оформити по "дачної амністії», завдяки якій, як усюди кажуть, дозвіл на будівництво та введення в експлуатацію не необхідні. Але в БТІ нас приголомшили: без дозволу на будівництво реєстрація права на будинок вам не світить! Як так?

Спершу уточнимо, що йдеться в законодавстві про «дачної амністії». При оформленні права власності на житлові будинки на ділянках для ІЖС і ЛПГ до 2010 року в Росреєстрацію не потрібно пред'являти ні дозвіл на будівництво, ні акт про введення в експлуатацію. Досить кадастрового паспорта будинку. Напоготові його БТІ за правилами технічного обліку та інвентаризації нерухомості (вони зберігають силу до 1 січня 2010).

Тут-то і криється підступ. Правила техучета передбачають, що власник будинку повинен пред'явити дозвіл на будівництво об'єкта, що підтверджує законність його зведення. Якщо такого документа немає, то кадастровий паспорт видається, але в ньому робиться відповідна відмітка про відсутність дозволу на будівництва.

Побачивши таку «чорну мітку», в Росреєстрації роблять висновки: будинок, побудований без дозволу на будівництво, є самовільно побудовою, а на неї у відповідність до Цивільним кодексом право власності НЕ З'являється (ст. 222 ГК РФ). Тому власникові будинку в оформленні права власності відмовляють.

ВИСНОВОК: таким макаром, хоча в Росреєстрацію пред'являти дозвіл на будівництво не треба – про це часто говорять як про досягнення «дачної амністії», практично відсутність такого дозволу перешкоджає оформленню прав на будівлю. Є добувати цей документ власникам будинків на ділянках для ІЖС і ЛПГ в будь-якому випадку доведеться.

Залишається питання: дає тоді «дачна амністія» реальне полегшення? Почасти – так. Спрощення полягає в тому, що до 2010 року власникам будинків не треба оформляти акт про введення в експлуатацію.

НА ЗАМІТКУ

Форма та порядок наповнення кадастрового паспорта споруди затверджені наказом Міністерства юстиції РФ від 18.02.2008 № 32.

ПИТАННЯ – Ребров

У трибунал або в місцеву адміністрацію?

– У нас ділянка під приватне будівництво, необхідно оформити будинок і гараж. У Долгопрудненського реєстраційній палаті виголосили, що для цього доведеться звертатися до суду. Не можна все-ж обійтися без суду? – З надією запитує наш читач Сергій Леонідович.

Як ми вже дізналися, для дизайну прав на житлові будинки на ділянках для ІЖС і ЛПГ необхідно отримувати дозвіл на будівництво (див. вище).

Видають цей документ в органах місцевої влади, а за раніше необхідно узгодити характеристики споруди в органах архітектури, пожежного нагляду та ряді інших інстанцій.

Якщо в процесі погоджень з'ясується, що побудована споруда не вписується в діючі на цей день нормативи – лад, санітарні, пожежної безпеки та ін., Те дозвіл на будівництво не видається.

У даному випадку для узаконення споруди слід звертатися до суду. Якщо там вийде обгрунтувати, що збереження будівлі не загрожує життю і здоров'ю як власників, так і інших осіб, які не порушує інтереси сусідів та інших людей, то суд приймає рішення про визнання права власності на побудований (п. 3 ст. 222 Цивільного кодексу РФ) .

На підставі такого судового рішення Росрегистрация повинна зареєструвати право власності власника будинку.

ЦЕ Знадобиться

Садівникам ходити по інстанціях менше

Для оформлення права власності на будь-які споруди на дачних і садових ділянках, у тому числі на житлові будинки на таких фазендах, кадастровий паспорт не потрібно. У Росреєстрацію подається декларація про будівництво, яку землевласник заповнює самостійно.

Бланк декларації та пояснення можна відшукати на веб-сайті Росреєстрації http://www.rosregistr.ru/

Такий же порядок діє при оформленні прав на гаражі і будь-які інші споруди, не рахуючи житлових будинків, на ділянках для ІЖС і ЛПГ.

відео монтажу гаражні секційні ворота

Джерело: gradostroitel.com.ua