Потрібен голові СНТ трудовий договір

Минулий голова нашого садівничого некомерційного товариства, під час свого правління, уклав сам з собою трудовий контракт, і встановив щомісячну зарплату. Чи правомірні його дії? Семенова М.М., Наро-Фомінський район Московської області

Діяльність садівничого некомерційного товариства здійснюється на підставі Федерального закону від 15 квітня 1998 року № 66-ФЗ «Про садівничих, городницьких об'єднаннях громадян» (далі ФЗ № 66-ФЗ) та Статуту товариства.

У відповідності зі статтею 20 ФЗ № 66-ФЗ елементами управління садівничих, городницьких або дачних некомерційним об'єднанням є загальні збори його членів, правління такого об'єднання, голова його правління.

В силу статті 23 ФЗ № 66-ФЗ, правління садівницького, городницького або дачного некомерційного об'єднання очолює голова правління, обраний з числа членів правління на строк два роки.

До виключної компетенції загальних зборів СНТ відноситься, в тому числі, обрання голови правління і передчасне припинення його можливостей.

Можливості голови правління визначаються позначеним Федеральним законом і статутом такого об'єднання.

Голова правління товариства не є найманим працівником, чи не робить свої функції за трудовим договором, а обирається загальними зборами СНТ.

Голова правління СНТ є виконавчим органом управління товариства, без укладення з ним трудового контракту.

Документом, що підтверджує можливості голови правління СНТ, є виписка з рішення загальних зборів про його обрання.

Органи юридичної особи, в тому числі, голова правління, не можуть розглядатися як самостійні суб'єкти цивільних правовідносин і є частиною юридичної особи.

У відповідності до статті 21 ФЗ № 66-ФЗ до виключної компетенції загальних зборів товариства належить також вирішення питань про заохочення членів правління.

Виплата зарплати, встановив сам для себе Ваш голова правління, встановлена ним нелегально.

Більше того, право на отримання зарплати, відповідно до Трудовим кодексом РФ, має працівник – фізична особа, яка вступила в трудові відносини з роботодавцем.

Голова правління товариства, як уже було сказано, не є працівником СНТ, і не є особою, що набрав трудові відносини з суспільством.

Як випливає, між головою правління товариства і суспільством, як юридичною особою немає, і не може бути трудових відносин, у зв'язку з чим, їх відносини не регулюються Трудовим кодексом РФ.

штори в зал

Джерело: gradostroitel.com.ua