Про пільги щодо земельного податку для фізосіб

Про пільги щодо земельного податку для фізосіб

Департамент податкової і митно-тарифної політики Міністерства фінансів Російської Федерації про застосування положення пп. 2 п. 5 ст. 391 Податкового кодексу Російської Федерації листом від 3 серпня 2009 р. N 03-05-06-02/72 пояснює подальше.

Питання: встановлено обмеження щодо по земляному податку, встановленої п. 5 ст. 391 НК РФ, щодо кількості земляних ділянок, що належать одній фізособі? У якому порядку надається позначена пільга по земляному податку фізособі, має інвалідність II групи та другого ступеня обмеження трудової діяльності?

Відповідь: Відповідно до п. 5 ст. 391 Кодексу для категорій платників податків, позначених в даному пт, податкова база при обчисленні земляного податку зменшується на неоподатковувану суму в розмірі 10 000 руб. на одного платника податків на території одного муніципального освіти (міст федерального значення Москви й Санкт-Петербурга) відносно земельної ділянки, що перебуває у власності, постійному (довічний) використанні або безстроковому успадковане володінні.

Таким макаром, якщо платнику податків, позначеному в п. 5 ст. 391 Кодексу, належать два земляних ділянки, розташованих на території одного муніципального освіти, то пільга, встановлена п. 5 ст. 391 Кодексу, може бути використана виключно щодо одного земляного ділянки.

У цьому випадку, якщо платнику податків належать два земляних ділянки, що є біля різних міських утворень, то пільга, встановлена в п. 5 ст. 391 Кодексу, повинна застосовуватися стосовно двох земляних ділянок.

Відносно впровадження положення пп. 2 п. 5 ст. 391 Кодексу, згідно з яким право на зменшення податкової бази по земляному податку на неоподатковувану суму в розмірі 10 000 руб. мають інваліди, які мають третю ступінь обмеження можливості до трудової діяльності, також особи, які мають I та II групи інвалідності, встановлені до 1 січня 2004 р. без винесення висновку про ступінь обмеження здатності до трудової діяльності, відзначаємо.

В відповідність з Правилами визнання особи інвалідом (далі – Правила), затвердженими Постановою Уряду Російської Федерації від 20.02.2006 N 95 «Про порядок і критерії визнання особи інвалідом», громадянину, визнаному інвалідом, видається довідка, що підтверджує факт встановлення інвалідності, із зазначенням групи інвалідності та ступеня обмеження можливості до трудової діяльності або з зазначенням групи інвалідності без обмеження можливості до трудової діяльності.

Інвалідність II групи встановлюється на 1 рік. Ступінь обмеження можливості до трудової діяльності (відсутність обмеження можливості до трудової діяльності) встановлюється на такий же термін, що і група інвалідності (п. 9 Правил).

Згідно з п. 1 Рад щодо порядку наповнення форми довідки, що підтверджує факт встановлення інвалідності, видаваної федеральними муніципальними установами медико-соціальної експертизи, затверджених Постановою Мінпраці Росії від 30.03.2004 N 41, в рядок довідки «Ступінь обмеження можливості до трудової діяльності» запис вноситься до точному відповідність із записом експертного рішення федерального муніципальної установи медико-соціальної експертизи про ступінь обмеження здатності до трудової діяльності. За відсутності обмеження можливості до трудової діяльності у позначеній рядку робиться запис: «Не мається».

У рядку довідки «Інвалідність встановлена на строк до» вказується термін, до якого встановлена інвалідність: 1-е число місяця, наступного за тим місяцем, на який призначено ще одне опосвідчення, і рік, до якого встановлена інвалідність (п. 4 Рад).

При встановленні інвалідності без зазначення строку переогляду в рядок «Дата ще одного огляду» вноситься запис «безстроково» (п. 5 Рад).

Беручи до уваги викладене, вважаємо, що якщо інвалідність II групи з другої ступенем обмеження можливості до трудової діяльності встановлена до 1 січня 2004 р. без зазначення строку переогляду, то в силу положення пп. 2 п. 5 ст. 391 Кодексу правомірно використовувати пільгу, встановлену п. 5 ст. 391 Кодексу. Якщо довідка про встановлення II групи інвалідності з другої ступенем обмеження можливості до трудової діяльності отримана при наступному огляді після 1 січня 2004, то на цей випадок не поширюється положення п. 5 ст. 391 Кодексу.

при якій температурі повітря робиться асфальтування

Джерело: gradostroitel.com.ua